четвер, 24 травня 2018 р.

«Я роблю це так…» – презентаційний меседж щодо реалізації протидії інформаційним впливам та загрозам в діяльності класного керівника.


Я роблю це так….
2. Слайд - Тиждень інформатики:
-       під час проведення тижня, я використовую різні форми, наприклад: тренінгову вправу «Лови фейк», під час якого учням потрібно ознайомитись з новинами сайту ліцею та знайти доказ чи спростування того, що певна новина правдива чи ні. Під час конкурсу учням розповідаю про двійників сайтів та як їх можна розрізнити, про значення фейків, історію виникнення, для чого використовують фейки і як від них вберегтися, адже це питання на даний час дуже актуальне, бо з їх допомогою поширюється дезінформація в політиці та під час бойових дій на сході України. Знайомлю учнів з Енциклопедією шахрайств у галузі комп’ютерних технологій.

3.Слайд -  Проводжу конкурс стіннівок, презентацій,буклетів на тему: «Безпека в Інтернеті»,де учні знайомляться з такими поняттями як кібербулінг, тролінг,флеймінг,хепіслепінг.

 4-5.Слайд - На сайті ліцею та на власному блозі оновлюю та розповсюджую інформацію про корисні та цікаві сайти, завжди є посилання на дані сайти
 6.Слайд – Запрошую на зустріч представників з поліції, які чітко та доступно для наших учнів доводять до відома про загрозу подання неправдивої інформації, розказують про шахраїв в Інтернеті, телефонних шахраїв, попереджають про кримінальну та адміністративну відповідальність.
 7.Слайд – Запрошую до співпраці практичного психолога ліцею Музирю Наталію Володимирівну, вона велику увагу приділяє темі: «Торгівля людьми». Зараз дуже багато молоді мріє про роботу за кордоном, але вони не знають або не звертають увагу на те, скільки їм потрібно знати для того, щоб не потрапити в халепу, щоб лишитись живими і не потрапити до рук торговців людьми. Про це і розповідає Наталія Володимирівна, а для закріплення, для запам’ятовування, вона проводить різні вправи та різні тренінги.
 8.Слайд – Батьківські збори. На збори завжди запрошую заступника з НВР Карпенко Л.Г. та Музирю Н.В. та представників поліції. Збори проводжу використовуючи «Круглий стіл». Музиря Н.В. із задоволенням надає рекомендації батькам з приводу виховання учнів підліткового періоду. Наталія Володимирівна надає батькам важливі поради щодо спілкування з власними дітьми та наголошує про загрози у соцмережах. Розповідає про «Рожева сова», «Море китів», «f57», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» - усе це невелика частина груп смерті таких актуальних нині серед підлітків.
Ліна Григорівна закликає батьків до спільної праці, до спільного рішення проблемних питань, наголошує про вчасне повідомлення про можливі проблеми серед молоді, надає інформацію про центри допомоги для своєчасного реагування на проблемні ситуації.
І звісно проводжу години спілкування, де нагадую весь час про обережність та відповідальність щодо інформації з якою ми працюємо, яку ми отримуємо або надаємо ….Немає коментарів:

Дописати коментар