вівторок, 1 листопада 2016 р.

9 листопада


День книги рекордів Гіннеса

Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.

«Книга рекордів України: Людина і суспільство. У світі науки і техніки» — видання, що містить багато звичайних і незвичайних, цікавих і дивовижних фактів про все «най-най…» в Україні — її населення і людей-унікумів, імена та прізвища, наукові та технічні досягнення, архітектуру та енергетику, транспорт та зв'язок. Зі сторінок книги можна довідатися, хто є рекордсменом серед довгожителів нашої країни, про найвищу і найогряднішу людину, хто серед наших співвітчизників уперше здійснив навколосвітню подорож і найдовше пробув у космічному просторі.


24 квітня 2012 року експерти Національного реєстру рекордів зареєстрували новий рекорд в номінації «Наука і технології»: «100 міст, підключених до мережі домашнього інтернету» по волоконно-оптичної технології за 2011 рік ». Це рекордне досягнення належить ведучому оператору на ринку телекомунікацій в Україні, лідеру розвитку широкосмугового інтернету країни - АТ «Київстар».
За 12 місяців 2011 року «Київстар» побудував і ввів в експлуатацію:
  •  100 нових міських мереж широкосмугового інтернету на базі технології FTTB (Fiber To The Building - оптика до будинку),
  • проклав 5 000 кілометрів оптичного волокна,
  • підключив до мережі широкосмугового інтернету 46 тисяч багатоповерхівок (удвічі більше, ніж в 2010 році).
Таким чином, якісний інтернет на надвисокої швидкості (до 100 Мб / с) став доступний для близько 5 млн. Українських сімей.
Під час вручення Сертифікату про рекорд, експерт НРР Віталій Зорін зазначив: «Це наймасштабніше і швидке будівництво міських волоконно-оптичних мереж широкосмугового інтернету. 

Немає коментарів:

Дописати коментар